Niçin Madalya ?

Madalya, spor, askeri, bilimsel, akademik, ya da diğer çeşitli başarıları ödüllendirmek ve tanınma biçimi olarak bir kişi veya kuruluşa verilebilir. Genellikle askeri ödül ve süslemeleri ve devlet dekorasyon belirli türleri için daha hassas terimlerdir. Madalyalar özel bireyler yada olayları yada kendi başlarına sanatsal ifade eserleri olarak satış için oluşturulabilir. Geçmişte, madalya, genellikle kişinin portresi ile, bir birey için hazırlanmıştır genellikle ödül olmanın yanı sıra diplomatik veya kişisel hediye biçimi olarakta kullanılmıştır.

 

Madalya ve madalyonları yaratan bir sanatçı denir (sırasıyla İngiliz İngilizcesi ve Amerikan İngilizcesi içinde.) “Madalya” veya “madalyon” dini nedenlerle giyilen bir obje olabilir adanmışlık madalya da vardır. Madalyalar uzun exonumia çeşitli olarak veya askeri iki popüler tahsil öğeleri olmuştur. Bu daha doğru bir plaket olarak tanımlanabilir ama madalya da dikdörtgen şeklinde üretilebilir ve askeri süsü olarak resmi ödül haç ya da yıldız olarak şekiller, genellikle, ama yine de gevşek bir şekilde olarak, “madalya” olarak adlandırılır Onur Madalyası Amerikan yıldız şeklindedir.

 

Madalyalar şekil itibari ile heykel şeklinde metal portre olarak, küçük düz ve yuvarlak veya, zaman zaman, oval olarak, döküm ya da damga mühür şeklinde sanatsal değere dönüşür.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir